Groningen-Appingedam

  • Vertrek 11.00, Aankomst 17.00
  • Wind: ZW4, Temp: 19C, Luchtdruk: 1008
  • Duur bewogen 5 uur
  • Zon 2 uur, bewolkt, Regen 1 uur
  • Afstand 15,4 nm
  • Gemiddeld 3,1 kn
  • Motor 5 uur
  • Zeil 0 uur

Bruggen varen

Herman Colleniusbrug

Vandaag een korte tocht met 22 bruggen en 1 sluis. De tweede brug, de Plataanbrug, wordt drie keer per dag bediend. De eerste opening pas om 11.30 uur. Daarna nog een paar bruggen die op afstand worden bediend. Vanaf de Herman Colleniusbrug worden de bruggen klassiek bediend door een brugwachter ter plekke. Vanaf deze brug werden de bruggen achtereenvolgend direct bediend. Verschillende bruggen waar we in een ver verleden regelmatig voor hebben staan wachten als fietser, onder andere de Herebrug.
Eenmaal buiten de binnenstad, bij de Driebondsbrug in de Oostelijke Ringweg, een lange wachttijd. Er kwamen ook een aantal zeilboten van de andere kant, dan kunnen die tegelijkertijd door de brug. Dat duurde een uur. Daarna werden de bruggen onmiddelijk bediend bij het naderen.

Driebondsbrug eindelijk open

Regenbuien

We zagen de donkere wolken vanaf Groningen al dichterbij komen. We zagen de boomgroepen in de verte verdwijnen in de regenmist en hoopten dat de bui langs ons heen zou gaan. Helaas ook wij kregen een vette stortbui over ons heen toen we door de Bloemhofbrug bij Wittewierum voeren. Daarna weer zon en daarna weer wat lichtere buitjes.

Eemskanaal oostwaarts

Appingedam en Ten Boer

Groevesluis naar Appingedam

We overnachten in het liefelijke haventje van Appingedam. Tegenover de Nicolaïkerk, waarvan het oudste deel stamt uit de 13e eeuw. Iets daarachter loopt het Damsterdiep met de bijzondere over het diep uitgebouwde keukens.

Vanuit Appingedam hebben wij met de bus een bezoek gebracht aan ons bijna 95 jarige Oom Harke in Ten Boer gebracht. Veel verhalen over zijn jeugd in een gezin met 14 kinderen.

Rudy Schoonveld
Rudy Schoonveld
Artikelen: 1117

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *