Tocht op groot water dag 5

  • van Vlieland naar Den Oever via Noordzee
  • vertrek: 9.00, aankomst 18.30
  • Duur 9 1/2, zeilen 9 1/4 motor 1/4
  • wind ZO4
  • luchtdruk 1026
  • temperatuur 12C
  • afstand xx nm
  • gemiddelde snelheid xx kn
Ochtend bad

Opnieuw een stralende dag, in allerlei opzichten. Vanochtend begonnen met een wandeling met Utah door de duinen en over het strand. We genoten volop. Het strand was leeg en de paadjes door de duinen gaven Utah allemaal plekjes om te besnuffelen. Ze speelde zelfs even met een jonge hond. Het op de boot springen ging niet goed, Utah belandde tussen wal en schip.

Calliphlox en Daphnia onderweg naar Noordzee

Om 9 uur, een uur voor hoogwater vertrokken we uit de haven van Vlieland. Buiten de haven hesen we de zeilen en kon de motor uit. De tegenstroom op de Vliestroom viel mee en na een half uurtje waren we op de Noordzee. Een heerlijke halve wind tot aan het Eijerlandse Gat. René vroeg de militairen of er schietoefeningen waren op de Vliehors. Die waren er, maar daar zouden wij geen last van hebben.

Na de bijna lege accu van gisteren de Bouvaan vanochtend geïnstalleerd. Ik was niet tevreden, hij maakte nogal een zigzagkoers. Na een half uur weer uitgezet. Vooral op de hand gestuurd, om de accu te ontlasten. Maar ik had de koelbox aangezet voordat we van de walstroom afgingen. En, vergeten weer uit te zetten. Bij Den Helder: Low Battery.

Calliphlox onderweg naar Noordzee

De tocht langs Vlieland en Texel ging voorspoedig. Bij het Eijerlandse Gat tussen de beide eilanden waren wind en zee wat onstuimig. We kwamen veel te vroeg bij het Molengat. We zijn daar omgekeerd en de beide andere Kolibri’s tegemoet gevaren. Bij de tweede keer MG A eerst wat gedobberd en daarna kruisend door het Molengat gevaren. Daphnia en Calliphlox voeren inmiddels voor ons. Pas na Den Helder haalden we eerst de Daphnia en even later de Calliphlox in.

Ook het Visjagersgaatje was niet bezeild, kruisen dus en hopen dat je buiten de geul niet vastloopt. Kruisen in het Visjagersgaatje kennen en kunnen we dankzij de ervaringen in de Singlehanded.  Nu met een rustige wind en bij daglicht. In de Waddenhaven van Den Oever lagen we weer bij elkaar aan de steiger.

Den Oever

Samen heerlijk vis gegeten bij Basalt. Gezellig de dag besproken en de dag van morgen doorgenomen. Wilhelmina en Daphnia gaan naar Enkhuizen en Calliphlox naar Lemmer. Als toetje een heldere volle maan, avondrood over het wat en Jupiter en Venus als heldere sterren aan de hemel.

Rudy Schoonveld
Rudy Schoonveld
Artikelen: 1201

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *