- van Bruinissen naar Goes
- vertrek: 10.00, aankomst 15.10
- Duur 4½ uur, zeilen 3¾ uur, motor ½ uur
- Bruinisser Sluis 10.05-10.30
- Sluis Goesche Sas 14.25-14.40
- wind N4
- luchtdruk 1021
- temperatuur 18C
- afstand 24,8 nm
- gemiddelde snelheid 5,5 kn
- bemanning Bernita, Utah, Rudy en Willy
Afscheid van de Kolibrivloot
Na een gezellige start van de Zeelandweek namen we in Bruinisse afscheid van de Kolibrivloot. Voor ons stond een eigen route op het programma. Zodra we losgooiden, konden we vrijwel direct de Grevelingensluis in.

Drukte bij de sluis
Bij de sluis viel op dat lang niet alle schippers goed aansloten. Daardoor ontstonden onnodig grote ruimtes tussen de boten, waardoor uiteindelijk minder schepen mee konden schutten dan mogelijk was geweest. Jammer, want met een beetje meer aandacht voor elkaar had de beschikbare ruimte veel beter benut kunnen worden.
Zeilen over de Oosterschelde
Na de sluis ontvouwde zich een prachtige zeildag. De Oosterschelde liet zich van haar mooie kant zien en met een prettige wind konden we ontspannen koers zetten richting het zuiden en oosten. Via het Brabantse Vaarwater voeren we verder, met onderweg volop uitzicht op de zandplaten en zeehonden met in de verte de Zeelandbrug. Af en toe samen met de vrachtschepen onderweg van Rotterdam naar Antwerpen.

Ter hoogte van Yerseke keerden we om en zetten koers naar Goes. De vaarroute door het Havenkanaal vormde een mooi contrast met de open ruimte van de Oosterschelde.
Aankomst in de stadshaven van Goes
Aan het eind van de middag meerden we af in de sfeervolle stadshaven, midden in het historische centrum van Goes. Een bijzondere plek om met de boot te overnachten, omringd door terrassen, oude gevels en de levendigheid van de stad.
Na het avondeten aan boord was het tijd om afscheid te nemen van Bernita. Zij reisde vanaf het station van Goes terug naar huis. Daarmee kwam een mooie gezamenlijke etappe ten einde, terwijl voor ons de reis over het Zeeuwse water nog verdergaat.
Ontdek meer van Zeilen en Fietsen door weer en wind
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
